« Studeni 2018 »

Međužupanijsko natjecanje mladih Crvenog križa
Autor: Administrator , 20. 4. 2016.

Međužupanijsko natjecanje mladih Crvenog križa održano je 16. travnja 2016. godine u Osnovnoj školi Zrinskih i Frankopana u Otočcu.

Program je počeo u 11 sati, a dobrodošlicu natjecateljima priredilo je Folklorno društvo Otočac upoznavši ih s plesovima i običajima naše kulture. Nakon pozdravnih riječi uime Crvenog križa i Grada Otočca, natjecatelji su podijeljeni u pomladak i mladež. U pomladak su spadale grupe osnovnih škola od petog do osmog razreda (devet grupa), a u mladež grupe srednjih škola (sedam grupa). Svaka grupa dobila je svog vodiča koji ih je vodio od radilišta do radilišta. Grupe su pisale 4 testa i radile 2 praktična rada. Učenici su se natjecali u provjeri znanja o povijesti Pokreta, Hrvatskom Crvenom križu i ljudskim pravima. Na praktičnim radilištima provjeravala su se znanja i vještine pružanja prve pomoći.

Nakon završetka prvog dijela vodiči su grupe odveli na ručak do hotela Zvonimir. Drugi dio programa nastavljen je u 14.30 sati te je proglašen pobjednik natjecanja – bila je to ekipa s Raba. Sve pohvale treba prenijeti samim organizatorima, savršenim glumcima koji su se u potpunosti uživjeli u svoje uloge ozlijeđenih osoba, volonterima za sjajno načinjene „ozljede“ i samim vodičima bez čijeg bi angažmana sve bilo zahtjevnije.

Mirela Orešković, II. ekon.