« Siječanj 2019 »

Proljetni šumarski poslovi u školskom dvorištu
Autor: Administrator , 7. 4. 2016.

Uz pomoć vozila DVD-a Otočac s ljestvama sigurno su posječena dva stabla, osušeno stablo breze i stablo kruške čije je korijenje smetalo susjednoj kući.

U prosječnoj percepciji drvo je uvijek simbol života, stoga sječa i najmanjeg stabalca na nekoj javnoj površini uvijek privuče znatiželjnike. Tako je bilo i s uklanjanjem dvaju stabala u dvorištu Srednje škole Otočac, a publika je ovaj put bila – stručna! Naime, učenici 3. razreda šumarskog tehničara sa svojim nastavnicima, inženjerima šumarstva Darijem Cvitkovićem i Augustinom Jelušićem, pratili su postupak sječe kao praktičan primjer teorijskoga gradiva iz struke.

Posječena su stabla breze i kruške uz učenički prilaz školi, prvo jer se osušilo, a drugo jer je uvažena žalba susjeda da korijenje kruške destabilizira kuću (inače, riječ je o staroj kući hrvatskog novinara svjetskoga glasa Karla Mirtha). Sječa stabala, ali i rezidba suhih grana na drugim stablima, obavljena je u suradnji s DVD-om Otočac bez čijeg vozila s vatrogasnim ljestvama i košarom ne bi ni bilo moguće sigurno i brzo ukloniti stabla u neposrednoj blizini zgrada.