« Studeni 2018 »

Svijeća za Vukovar s pijetetom i ljubavlju
Autor: Administrator , 18. 11. 2015.

Pod kišom čelika, ognja i smrti
gdje paklena sila svoj zadnji ples vrti,
stoji grad.

Stoji grad!

Vječan k’o narod ponosno stoji
i posljednje dane dušmanu broji,
Vukovar! Vukovar!

Iz majčinog krika sloboda se rađa
i uskoro bijela zaplovit će lađa
do sunca.

Iz krvi i bola niknut će cvijeće
i nikada narod zaboravit neće
Vukovar.

Stoji grad!

Godišnjica pada Vukovara i Škabrnje, dan pijeteta spram vukovarske tragedije, u našoj je školi obilježena prigodnim programom u školskom holu i ispred zgrade.

Nakon himne i minute šutnje za poginule branitelje Vukovara i sve Vukovarce, gimnazijalci maturanti izveli su mozaični recital Stoji grad sastavljen od stihova i priča iz Domovinskog rata i iz pera Siniše Glavaševića. Osim izražajnosti izvedbe, treba pohvaliti i iznimno dobro poznavanje tematike jer su materijal za slaganje recitala birali samostalno. Također su prethodno u sklopu nastave povijesti izradili plakate s ratnim vukovarskim motivima za školski hol, a tijekom cijelog dana prikazivan je dokumentarac o Vukovaru.

Nakon programa u holu, svi učenici i profesori u koloni sjećanja, koju su predvodili gimnazijalci, uputili su se do ulaza u školsko dvorište gdje je zapaljeno 300-injak svijeća za Vukovar – kako bi Vukovar svijetlio i u Otočcu, nadom, nadljudskim herojstvom i plemenitošću bez ostatka, baš kao što je to bilo u Domovinskom ratu.

Program obilježavanja Dana sjećanja na Vukovar

Foto galerija