Učenici IV. pt na Državnom prvenstvu u kompjutorskoj daktilografiji; Renato Hršak - 8.mjesto

Autor: Administrator , 17. 11. 2015.

U subotu, 14. studenoga 2015. godine, u Hrvatskom stenografskom društvu, Zagreb, Teslina 5/1 obilježen je 37. DAN TIPKOVNICE – Državno prvenstvo u kompjutorskoj daktilografiji.

PROGRAM DOGAĐANJA:

09:00 - 09:15 okupljanje sudionika i zajedničko fotografiranje

09.15 - 09:30 natjecanje u kompjutorskoj daktilografiji

A – 30-minutni prijepis teksta

B – 10-minutni prijepis teksta

Natjecatelji mlađi od 17 godina
Natjecatelji od 17 – 20 godina

C – Audio transcription (izvan konkurencije)

12:45 – 13.30 informatička tribina – teme:

Osvrt na Intersteno kongres, Budimpešta 2015.
Pisanje i vrednovanje diktata primjenom Audio transcription metode

13:30 -15:00 domjenak

15:30 – 18:15 proglašenje rezultata, podjela diploma i pehara

Naša škola je sudjelovala na državnom natjecanju iz kompjutorske daktilografije sa tri učenika iz IV PT: Renato Hršak, Ivan Matasić i Luka Perković. Učenik Renato Hršak osvojio je 8. mjesto u 10 minutnom prijepisu – natjecatelji od 17-20 godina.

Učenici su sudjelovali i u Audio transcription, što je bilo eksperimentalno, te je izvan konkurencije.

Službeni rezultati i fotografije objavljene su na stranicama Hrvatskoga stenografskoga društva te na Facebook-u.

DOJMOVI:

Renato Hršak - : Na natjecanju je bilo odlično. Trema me pojela kad sam krenuo pisati, al to je normalno. Konkurencija je bila jaka, no nije bitno biti najbolji, bitno je sudjelovati. Sve u svemu bilo je odlično iskusiti državno natjecanje po prvi put.

Luka Perković - Bilo je zabavno,ali kada sam ušao u razred uhvatila me trema. Prvie 3 minute su mi se ruke se doslovce tresle, i kada sam uhvatio ritam, bilo je već prekasno. Ali, ovo je dobro iskustvo za ubuduće.

Ivan Matasić -  Na natjecanju smo bili prvi put, bilo je stvarno super, konkurencija je bila jaka i stvarno je bilo stresno. Ali nije bilo bitno pobijediti nego sudjelovati.

Maja Pezelj Mandarić, prof  – Prvi put smo sudjelovali u državnom prvenstvu iz kompjutorske daktilografije i nije nam bilo svejedno. Znala sam da po rezultatima u brzini pisanja koje postižu na satu  da ova djeca zaslužuju sudjelovati u takvom događaju. Ovo je za njih bilo iskustvo kojim su osvijestili važnost razvoja svih poslovnih vještina koje treba imati poslovni tajnik/tajnica.  Za mene je to bila razmjena iskustava sa kolegama koji predaju kompjutorsku daktilografiju i prekrasno druženje.

Ana Božičević, prof - Jako smo ponosni na naše učenike koji su prvi puta sudjelovali na ovakvom natjecanju i pokazali određene kvalitete i vještinu. Također prilikom sudjelovanja na državnom natjecanju razmijenili smo razna pozitivna iskustva s ostalim kolegama. Kao znak ponosa, zadovoljstva i uzbuđenja pri povratku kući složno smo odlučili da nam prvo mjesto slijedeće godine neće izmaknuti. :) :)

M.P.M.