« Studeni 2018 »

Dani kruha – dani zahvalnosti za plodove zemlje
Autor: Administrator , 19. 10. 2015.

U petak 16. listopada 2015. godine obilježen je  Dan kruha i iskazana zahvalnost plodovima zemlje. Već uobičajeno bogatstvo krušnih proizvoda, obilje kolača i drugih domaćih delicija, našlo se na izložbenim stolovima u holu Srednje škole Otočac.

Treba prije svega zahvaliti roditeljima srednjoškolaca na trudu i podršci jer su se, kao i svake godine, potrudili pripremiti najrazličitije domaće proizvode, ispeći razne vrste domaćega gačanskoga kruva, masnic, štrudela, orehnjača i makovnjača, pita i ušćipkov, te tako uveličati svetkovinu kruha. I srednjoškolci su uobičajeno upotrijebili sve svoje kreativno umijeće kako bi od početnoga gologa stola malo-pomalo stvorili raskošni doživljaj obilja u čijem je središtu simbol života, darivanja i ljubavi – kruh.

Mašta i trud srednjoškolaca nagrađeni su i prigodnim priznanjima te je tako I. mjesto na manifestaciji pripalo IV. razredu zanimanja šumarski tehničar, II. mjesto podijelili su III. i IV. razred gimnazije, a III. mjesto pripalo je  IV. razredu zanimanja ekonomist

Izložene domaće pekarske proizvode blagoslovio je mons.mr. Tomislav Šporčić uz glazbenu pratnju zbora gimnazijalaca  II. i IV. razreda pod vodstvom vjeroučitelja Darija Košćaka na gitari.

D. N.