NATJECANJE UČENIKA ŠUMARSKIH TEHNIČARA

Autor: Administrator , 5. 2. 2015.

Učenici koji pohađaju usmjerenje šumarski tehničar imaju priliku u zadnjoj godini školovanja pokazati svoja znanja, vještine i sposobnosti na natjecanju. Ovo vrlo složeno natjecanje sastoji se od testa znanja koji obuhvaća oko dvanaest (12!) stručnih predmeta koji su učenici imali tijekom školovanja, izmjere stabala na terenu odgovarajućim instrumentima i prepoznavanja 25 uzoraka drvenastih biljaka na osnovu njihovih pojedinačnih dijelova (lista, ploda, češera ili grančice sa pupovima). Kako je broj škola koje školuju učenike za to zanimanje malen u svakoj od njih može se provesti prednatjecanje za plasman na državno natjecanje.

Upravo takvo prednatjecanje imali smo u našoj školi 30. siječnja 2015 (petak). Od prijavljenih učenika natjecanju su pristupili Nikolina Jurčić, Alen Klobučar i Antonio Tomaić, dok je jedan učenik morao odustati zbog bolesti. Natjecatelji su i bez posebne pripreme pokazali vrlo dobro znanje i vještine rada instrumentima. Prema rezultatima svih disciplina ukupno, prvo mjesto osvojio je Antonio Tomaić, a drugo Nikolina Jurčić te su se time plasirali na državno natjecanje. Ovogodišnje državno natjecanje održat će se u Poljoprivredno šumarskoj školi Vinkovci. Na državnom natjecanju učenici se natječu i u vještinama rada motornom pilom (5 disciplina) što ovo natjecanje čini još potpunijim.

Prošlogodišnji odlični rezultati (3. mjesto u znanju i u radu motornom pilom Nikole Kostelca) poticaj su natjecateljima na veliki posao pripreme za državno natjecanje. Uz svoje nastavnike stručnih predmeta pripreme su već počeli, a do 23. i 24. travnja i puta u Vinkovce bit će dovoljno vremena kako bi bili potpuno spremni pokazati svoj rad i trud i dobar rad škole koju će predstaviti.

Galerija – fotografije izmjere visine i promjera stabala na terenu

« Travanj 2024 »