« Studeni 2018 »

Natjecanje podmlatka Crvenog križa
Autor: Administrator , 22. 3. 2014.

Prošlog tjedna održano je natjecanje podmlatka Crvenog križa u kojemu su sudjelovali učenici OŠ Zrinskih i Frankopana Otočac. Vođa ekipe bio je Kristijan Pajdaković, a ostali članovi bili su: Matea Kraljić, Ana-Maria Antić, Ivan Kraljić i Tomislav Fetić. Natjecanje se sastojalo od dva dijela. U prvome dijelu natjecanja učenici su trebali pismeno pokazati svoje znanje o povijesti Crvenog križa i pravima čovjeka te o cilju prve pomoći.

Drugi dio natjecanja bio je praktičan i odvijao se u malom parku kod autobusnog kolodvora. Taj dio natjecanja sastojao se od dva radilišta na kojemu su se nalazile po tri unesrećene osobe (koje su 'glumili' također srednjoškolci). Djelatnice Crvenog križa vješto su napravile replike ozljeda koje se ni po čemu nisu razlikovale od pravih ozljeda. Odmah nakon dolaska na radilište, natjecatelji su pohitali pomoći unesrećenim osobama. Svoj zadatak izvršili su vrlo ozbiljno baš kao da se radi o pravim ozljedama.

Budući da su uspješno prošli školsko natjecanje, učenicima za zadatak ostaje da se spreme za međužupanijsko natjecanje koje će se uskoro održati u okolici Rijeke.

Dario Eror