« Studeni 2018 »

VOLONTERI U SŠ OTOČAC
Autor: Administrator , 9. 12. 2013.

Dan 5. prosinca obilježava se kao Međunarodni dan volontera. Skupina volontera iz  Međunarodne volonterske postaje iz Kutereva posjetila je SŠ Otočac. Učenici SŠ Otočac, upoznali su volontere koji su u Kuterevo došli iz Rusije, Nizozemske, Italije, Njemačke, Francuske i Španjolske.

Iako slabo govore hrvatski, svaki volonter potrudio se reći ponešto o svojoj zemlji. Budući da neki volonteri već dulje vrijeme borave u Hrvatskoj, oni tek pristigli volonteri prepustili su predavanje volonterima koji se bolje služe hrvatskim jezikom. Učenike su upoznali s osnovnim informacijama o volonterstvu  te ih pokušali potaknuti da se i oni počnu baviti nekom vrstom volontiranja.

Ove godine u SŠ Otočac osnovat će se volonterska grupa koja će se baviti raznim načinima volontiranja. S obzirom na to da će nas uskoro prekriti snježni prekrivač, a temperature se spustiti dosta nisko, zimsko razdoblje iskoristit će se za smišljanje ideja, a čim se uvjeti malo poboljšaju, volonterska skupina krenut će ispunjavati zamišljene ideje.

Pozivaju se svi zainteresirani učenici da se pridruže volonterskoj grupi te da svojim trudom i energijom doprinesu u obavljanju zadataka koje će grupa osmisliti.

Nadamo se da će se grupi pridružiti što veći broj učenika i da će volonterska grupa uspješno  ispuniti sve zamišljene ideje.

Dario Eror