Dojmovi s kazališne predstave

Autor: Administrator , 27. 10. 2013.

U srijedu 23.listopada.2013., učenici SŠ Otočac posjetili su kazalište Komedija u Zagrebu te pogledali jednu od najpopularnijih Shakespearovih komedija „Ukroćenu goropadnicu“.

Vrhunska komedija obavijena modernim ruhom oduševila je sve učenike. Poznati hrvatski glumci Filip Jurčić, Ana Kraljević, Vanda Winter, Damir Lončar, Dražen Čuček, Igor Mešin i dr., vješto su dočarali sve komične scene te uspješno nasmijali publiku koja ih je nekoliko puta za vrijeme trajanja predstave počastila glasnim pljeskom. Nakon završetka predstave neki učenici iznijeli su svoje dojmove ne skrivajući oduševljenje.

Deborah Gomerčić:

Svidio mi se način interakcije među likovima. Glumci su dobro odradili svoj posao i većina je uspjela savršeno dočarati svoj lik.  Predstava je bila poprilično duga, no u većini slučajeva me je dovoljno zaintrigirala, tako da je vrijeme brzo prošlo.“

Lucija Vrban:

Shakespearov komad,iako moderniziran, ispunio je moja očekivanja komedije s plautovskim obilježjima i renesansnog duha. Scenografija i kostimografija bile su vrhunski izvedene. Budući da je predstava trajala punih tri sata, sa samo jednom pauzom u trajanju od 5 minuta, očekivano je bilo zasićenje komadom, no do toga nije došlo zbog besprijekorne izvedbe glumaca i stalnog tijeka radnje bez dugih i umarajućih monologa/dijaloga. Scene u kojima su se pojavljivali lascivni i komični elementi izazivale su grohotan smijeh publike i začinile cijelu izvedbu. Najviše mi se dopao lik ukroćene goropadnice,zbog njezinog naglog temperamenta koji  je glavni glumac na očigled svih nas polako, ali sigurno krotio.

Učenici su se iz Zagreba vratili nešto prije 1 sat iza ponoći i usprkos kasnom povratku kući sljedećeg dana redovno došli u školu te sabrali i prokomentirali  sve dojmove.

Dario Eror