« Siječanj 2019 »

Lažne e-mail poruke u ime CARNetovog webmaila
Autor: Ivanka Kranjčević-Orešković, 8. 10. 2013.

Upozoravaju se CARNetovi korisnici da ne nasjedaju na lažne e-mail  poruke koje pristižu u ime CARNetovog webmaila, budući se radi o phishing porukama i da nisu poslane od strane CARNeta. Molimo korisnike da ne odgovaraju na ove e-mail poruke, te da nipošto ne šalju svoje podatke koje se putem te poruke traže.

Naime, učenici i profesori dobili su e-mail poruku u kojem se napadač lažno predstavlja kao CARNet Webmail i traži od korisnika da pošalje svoje korisničke podatke. Učenicima i profesorima se savjetuje da ne odgovaraju na dobivenu e-mail poruku i nipošto ne šalju tražene podatke. Ovakva vrsta napada je česta na Internetu i korisnici moraju biti oprezni kad odgovaraju na e-mail poruke.

Uputno je uvijek obratiti pažnju tko je pošiljatelj i na koju e-mail adresu će ići odgovor, te imati na umu da pružatelji usluga ne traže od svojih korisnika da im putem e-maila šalju korisničke oznake i lozinke. Karakteristično za ovakve napade na korisnike iz Hrvatske jest to da su napisani lošim Hrvatskim jezikom.

(Tekst preuzet s portala http://www.carnet.hr)