« Siječanj 2019 »

Svjetski dan zaštite šuma
Autor: Administrator , 22. 3. 2013.

Svjetski dan zaštite šuma obilježava se 21.ožujka i prilika je da se podsjeti na važnost šuma i njihove zaštite. I naša škola pridružila se obilježavanju ovog dana prigodnom tematskom izložbom i prezentacijom. U holu škole izloženi su plakati na kojima su zainteresirani mogli vidjeti i pročitati ponešto o flori i fauni Velebita i životinjama koje obitavaju u šumskim ekosustavima, kao što su ris i medvjed.

Također izložen je i kalendar s najvažnijim datumima iz područja zaštite prirode. Učenici drugog razreda zanimanja šumarski tehničar uredili su dendrološki štand u sklopu kojeg su izložili herbarij te zainteresiranima objašnjavali na koji način mogu prepoznati pojedine vrste drveća u šumi. Na štandu su se nalazili i mikroskopi pomoću kojih su učenici mogli mikroskopirati uzorke drva i upoznati anatomsku građu drva.

Pripremljena je i zanimljiva prezentacija te su se tijekom cijelog dana na projektnom platnu prikazivale fotografije prirode, biljnog i životinjskog svijeta. Prezentaciju je izradio bivši učenik škole koji je završio šumarsko usmjerenje, veliki je zaljubljenik fotografije, pogotovo motiva prirode. Profesori i učenici Srednje šumarske škole potrudili su se na zanimljiv i edukativan način obilježiti Svjetski dan zaštite šuma. S obzirom na odaziv zainteresiranih u tome su i uspjeli.

Stručni aktiv šumarstva

Foto galerija