Uspjeh na županijskom Eko-kvizu: pobijedili naši gimnazijalci s prezentacijom o lavandi

Autor: Administrator , 6. 3. 2012.

Županijski Ekološki kviz „Lijepa naša“ održan je u ponedjeljak, 5. ožujka 2012. godine u OŠ „Jure Turić“ u Gospiću. Na natjecanju su sudjelovale tri osnovne (Gospić, Karlobag, Brinje) i dvije srednje škole (Gospić, Otočac).

Natjecanje se sastojalo od tri dijela, pisanog dijela (testa), usmenog dijela i PowerPoint prezentacije odabrane ekološke teme pod motom „Istražili smo-uradili smo-predlažemo“. Zadana područja za pisani i usmeni dio su iz nastavnih sadržaja predmeta Prirode, Biologije, Kemije, Geografije i Vjeronauka.  Nakon sva tri dijela otočki gimnazijalci skupili su više bodova i pobijedili gospićke gimnazijalce.

- Za pobjedu su bili presudni pisani dio kviza, u kojem smo skupili veći broj bodova, i sama prezentacija. Naša eko-ekipa pripremila je prezentaciju na temu „Unošenje lavande na zelene površine grada Otočca“. Zadovoljni smo i sretni zbog uspjeha, kaže mentorica naših gimnazijalaca dipl.ing. šumarstva Iva Abramović. Dodaje i da su domaćini u gospićkoj osnovnoj školi eko-kviz dobro organizirali te lijepo ugostili natjecatelje i mentore.

Prema propozicijama kviza, koji je intelektualno vlasništvo Udruge „Lijepa naša“, svaku školu treba predstavljati po jedan učenik od 1. do 4. razreda. Tako je Srednju školu Otočac na eko-kvizu predstavljalo četvero gimnazijalaca: Dario Poznanović (1. r. gim.), Martina Murković (2.r.gim.), Ana Uzelac (3.r.gim.) i Marijana Dubravčić (4.r.gim.). Oni će sudjelovati na završnom natjecanju, državnom Ekološkom kvizu Lijepa naša, koji će se od 15. do 17. travnja održati u Zadru.         M.K.G.