DRŽAVNO PRVENSTVO U BADMINTONU

Autor: Gorana Mandarić, 28. 11. 2021.

Gradu Poreču ove godine pripala je čast ugostiti sveukupno 350 badmintonaša iz 85 školskih sportskih društava iz cijele Hrvatske među kojima su bili i naši „Gacki sokoli“ – Filip Podnar, Marko Šporčić, Luka Bronzović i Fran Podnar pod vodstvom nastavnice Suzane Bižanović.

Sve badmintonske ekipe Hrvatske bile su smještene u hotelu Molindrio Plava Laguna. Natjecatelje i njihove voditelje na početku je pozdravio dr. sc. Kristijan Slačanac, u ime ministrice turizma i sporta Nikoline Brnjac. Nakon njegovih motivirajućih riječi, natjecanje je otvorio glavni tajnik Hrvatskog školskog sportskog saveza Ivan Dujić. Poslije otvorenja, započeo je natjecateljski dio. Naši predstavnici bili su puni adrenalina i želje za igrom. Kao i svi ostali, došli su s istim ciljem, postati prvaci države u svojoj kategoriji. Komentar na odigrane susrete dao je Filip Podnar: „Prvi meč odigrali smo protiv školskog sportskog društva „Slap“ iz Karlovačke županije i pobijedili ih rezultatom 3 : 0. Pojedinačni mečevi bili su jednostavniji od parova u kojima smo za dlaku pobijedili u produžetcima. Sljedeći meč bio je protiv „Sokola“ iz Vrbovca. Već u prvom pojedinačnom susretu dalo se naslutiti da je zagrebačka ekipa težak protivnik kojeg neće biti lako svladati. Svladali su nas rezultatom 3 : 0 i time onemogućili prolazak u četvrtfinale. Sve u svemu lijepo iskustvo i predivna uspomena na dva provedena dana u Poreču u kojima su stvorena brojna nova prijateljstva.“

Čestitamo našim momcima na osvojenom 9. mjestu te izvrsnom predstavljanju naše Škole i Ličko-senjske županije!

« Travanj 2024 »