SVJETSKI I EUROPSKI TJEDAN NOVCA

Autor: Gorana Mandarić, 26. 3. 2021.

I ove su godine učenici naše Škole obilježili Svjetski i Europski tjedan novcaod 22. do 28. ožujka, sudjelovanjem na edukacijama Hrvatske gospodarske komore. Na unaprjeđenju financijske pismenosti poradili su učenici trećih razreda ekonomist i šumarski tehničar, kao i učenici četvrtih razreda opće gimnazije, ekonomist i poslovni tajnik, uz vodstvo nastavnica Ivanke Kranjčević-Orešković, Maje Pezelj Mandarić, Vlatke Gašparović i Ivane Jergović.

Učenici su s ovog virtualnog druženja, putem platforme Teams, ponijeli mnoštvo pozitivnih dojmova, a neke od njih objavljujemo:

„Najviše su mi se svidjele prezentacije o osiguranjima i HANFI jer su sadržavale dosta primjera. Većinu smo toga učili na redovnoj nastavi i ovo nam je služilo kao ponavljanje.“ (Matea)

„Financijska pismenost nije potrebna samo u ekonomskom sektoru, već i u svim životnim situacijama.“ (Adrijana)

„Predavanje o financijskoj pismenosti smatram vrlo važnim jer nas je upozorilo na rizike i donošenje odluka koje bi smanjile te rizike.“ (Dorijan)

„Usvojili smo nove pojmove iz svijeta financija, utvrdili i produbili svoje razumijevanje starih. Najzanimljivije je bilo predavanja o kriptovalutama koje je, nažalost, bilo skraćeno. Uz nova stečena znanja financije su postale manji 'bauk'.“ (Doris)

„Meni je prva prezentacija bila zanimljiva, posebno dio o kriptovalutama. Mislim da je sveukupno predavanje bilo jako korisno za nas.“ (Nika)

„Predavanje je bilo dosta poučno, posebno prva prezentacija.“ (Ena)

„Današnje sudjelovanje na edukaciji bilo je vrlo zanimljivo i korisno. Iz predavanja smo saznali da u Hrvatskoj posluju 24 banke i pet stambenih štedionica.“ (Filip)

« Travanj 2024 »