VIRTUALNI SAJAM VJEŽBENIČKIH TVRTKI

Autor: Adela Rukavina, 16. 3. 2021.

Budući da zbog pandemije prošlu školsku godinu nije održana smotra Vježbeničkih tvrtki Prva ekonomska škola iz Zagreba i Ekonomska i birotehnička škola iz Bjelovara pokrenule su na e-Twinning portalu projekt Virtualni sajam vježbeničkih tvrtki. Riječ je o projektu kojemu je cilj da učenici praktičnim radom savladaju proces otvaranja tvrtke, poslovanja, promidžbe i prodaje proizvoda.

Na prvom Virtualnom sajmu vježbeničkih tvrtki sudjeluju učenici 3. razreda ekonomske Ivan Kostelac, Adrijana Maratović i Lana Marić. Njihova tvrtka je KALDI, d.o.o., prodaja i distribucija kave, čaja i začina.

U projektu sudjeluju još ocjenjivačica Vlatka Gašparović, prof. i mentorica Gordana Žubrinić, prof. koje također imaju zadatak provesti određene aktivnosti vezane uz ovaj projekat.

Prvi virtualni sastanak 11. 3. 2021. godine održan  je za sve mentore i ocjenjivače koji su se prijavili u projekt.

Projekt se provodi na eTwinning mreži na državnoj razini i to od 10. 2. do 30. 4. 2021. godine.

Ciljevi projekta su:

• uključivanje minimalno 15 škola iz Republike Hrvatske koje u svom djelovanju provode predmet Vježbenička tvrtka,
  • stvaranje baze učeničkih radova s primjerima dobre prakse,
  • stvaranje podataka za daljnju komunikaciju vježbeničkih tvrtki,
  • stvaranje socijalnog kapitala u uvjetima pandemije.

Ishodi projekta su:

• imenovati mentore, ocjenjivače i vježbeničke tvrtke koje sudjeluju u projektu,
  • prijaviti sudjelovanje,
  • izraditi video o vježbeničkoj tvrtki, prezentaciju o društvenoj odgovornosti vježbeničke tvrtke i promidžbene materijale,
  • izraditi brošuru s primjerima dobre prakse,
  • povezati učenike iz različitih škola,
  • vrednovati učeničke radove,
  • proglasiti pobjednike.

U projektu sudjeluje 70 škola iz cijele zemlje, preko 200 učenika  i 74  nastavnika.

Sponzori projekta su:

• Školska knjiga,
  • Muzej čokolade,
  • Muzej iluzija,
  • Školske novine,
  • McDonalds,
  • Mojati.

Našim  učenicima želimo puno uspjeha u ovom projektu. Pratit ćemo njihov rad te sve objavljivati na stranicama škole.

Gordana Žubrinić, prof.